Vzkazy GoGo Race

Ohlasy GoGo Race 2017

Za hezčí zadeček

GoGo Race - orientační běh

GoGo Race z pohledu Lenči Hnízdilové

„Prý mam napsat report z dalšího závodu :-D takže v sobotu jsem se zúčastnila orienťáku s názvem GogoRace byl to už tuším devátý ročník a čtvrtý ročník, kdy se mohou zúčastnit i běžci :-) Původně byl totiž tento orienťák pouze pro cyklo. Kategorií je celkem dost. Muži ve dvojici, ženy ve dvojici, mix dvojice a pak kategorie rodina. No a jednou kluky napadlo proč nezapojit i běžce :-D Princip závodu není těžký. Máte 4 hodiny čistého času, po vypuštění na trať dostanete mapu, kde jsou zakreslené kontroly s krátkým popisem např. smrček za smrčinou, a je na vás jaký si zvolíte postup.

Důležité je za 1. dostat se zpět do cíle do 4hodin od startu, jinak se odečítají body, za 2. neztratit se, za 3. nasbírat co nejvíce kontrol.

Běžci běhají ve dvou kategoriích - muži a ženy. Pokud běžci chtějí běžet nějak pospolu není to proti pravidlům. Letos přibyla novinka a to tříbodová kontrola. Standardně jsou kontroly za jeden bod ty vzdálenější nebo na hůř přístupném místě jsou za dva, letos jedna pekelná za 3 body. Tolik k závodu.

Já jsem se zúčastnila jednou cyklo verze a od té doby co jsou běžci, tak závod běhám. Je to jediný závod, kde jdu dost na krev :-D Jednak je to na konci sezony, a jednak je to závod, kde záleží na tolika faktorech, že mě prostě baví :-D Ony totiž 4 hodiny není zrovna krátký časový úsek. Tedy jinak, není to krátké co se týká jídla, pití a energie. Je to krátký úsek, když zjistíte, že jste na bodě odkud to do cíle do splnění limitu bude hodně bolet :-D. Loni se mi povedlo využít 4 hodiny do mrtě a do cíle jsem to stíhala jen s 20sec. k dobru :-D letos jsem prostě špatně odhadla síly a čas a v cíli jsem byla s poměrně málo body a 15 min rezervou. Markéta co vyhrála měla k dobru 5 sec. a tak to má vypadat - hezky v cíli adrenalin :-D.

Jinak v ceně startovného, které je pro běžce 150,-kč a pro cyklo 300 za dvojici, máte podoběhové občerstvení - párek, chleba (luxusní který byl i jednou z výher), polívku (dýňovou z místních zdrojů a je fáákt luxusní), hromadu buchet a bábovek, protože každý se snaží upéct a je hodně o co stát. Medaile mají jen ti co jsou na bedně. Kluci mají extra super zpracované výsledky, takže po pár dnech od závodu můžete mrknout kdo jak běžel, nebo jel na kole, kolik měl kontrol jaké kontroly a v jakém pořadí :-) V zázemí jsou teplé sprchy, šatny a jídlo. Co mimo jiné hovoří o tom, že je to hodně luxusní závod je to, že za 14 dní od spuštění registrací bývá ukončená registrace, protože je moc lidí :-D Za mě jeden z nejvíc super závodů, atmosféru jako je tady prostě jentak jinde nenajdete. Tohle je závod, který dělají srdcaři pro srdcaře.

PS: proč ho píšu sem mezi OCR závody, protože on to takový ocr závod je. resp. při něm využívám všechno co mě ocr závody naučily - nebát se bláta, smrčí, ultra kopců, ultra hnusnýho terénu, zranění, šípků, krve a už jsem během závodu i ručkovala přes potok po stromě a tak :-)

Lenča Hnízdilová
(2. místo - orintační běh žen)


Ohlasy GoGo Race 2015

Rybaříci

Úžasný cyklistický zážitek

Ještě jednou bychom Vám touto cestou s mým mužem chtěli poděkovat za úžasný cyklistický zážitek. Jelikož jsme nikdy orientační závod neabsolvovali, panovala na startu trošičku nervozita zda kolem 16:00 hodiny nebudeme podepisovat rozvodové papíry :-) Opak se stal pravdou a nakonec nás závod dokonce více stmelil. Dalo by se říct, že nohy a prdky nás bolely stejně :-)

Moc jsme si to užili, jak díky stoprocentní organizaci, nádhernému počasí, dobrůtkám na konci i díky mému úžasnému muži, který chvílemi šlapal za dva :-). Bylo to super a doufáme, že za rok i tu zatracenou chmelnici najdeme :-D Díky moc a ať se Vám daří nejen v cyklistice.

Rybaříci
(40. MTBO celkově/17. MTBO mix) - Převzato z facebooku

MACHETE ÚTOČÍ a píší následující

GoGo Race - MTBO

To nejlepší na konec

Ahoj Luboši, Davide a Doltone,
stejně jako loni rádi konstatujeme, že vaše akce byla "TO NEJLEPŠÍ NA KONEC" sezony 2015. Opět bezva závod s novou vychytávkou ve smyslu fair play, super organizace, mňamkový raut (pochvala pro vaše krásnější polovičky, bezva ceny, medaile a diplomy pro všechny (obzvlášť štvanice pro vítěze). Také chválíme rychlý výsledkový servis a bohatou fotogalerii na netu.
Dodatečně děkujeme za pěkně strávený den s nadstandartním počasím a přejeme vám hodně chutí a elánu do dalšího ročníku, na který se už těšíme a tímto se na něj přihlašujeme.

Milánek a Irča
(9. MTBO celkově/4. MTBO mix)

Ocelové letci

GoGo Race - MTBO

Musíme opět smeknout

Tak jako již několik let zpátky musíme opět smeknout(i když klobouky nenosíme) před super organizací celé akce-přatelská atmoška,zajímavá trasa,ocenění i těch v pozadí pořadí-to jsme letos po katastrofálním výkonu ocenili,no a k tomu krásné počasí -nechápu jak to děláte jen v tak uzkem kolektivu. Asi Vás to FAKT baví!!!!!!

Projel jsem docela dost podobných akcí ale toto se opravdu nevidí-stejně dobře to dělají snad jenom Milan a Zdeněk v Jesenici (Surovec). Příští rok určitě dorazíme zas.

Oceloví letci Pavel a Tomáš
(54. MTBO celkově/25. MTBO muži)

Ještě jsme se nedohodli

GoGo Race - MTBO

Ahoj, díky za nádherný závod...

...krásný den plný příjemné atmosféry, pohody, dokonalého občerstvení, organizace,..... Je vidět, že to děláte rádi a pořád ještě s obrovským nadšením. Už se těšíme na příští ročník, díky a hluboce před vámi smekáme, jak vše dokonale (s humorem) zvládáte a neustále vylepšujete, ahoj Jirka a Petr.

Jiří Kotík
(Ještě jsme se nedohodli 6. MTBO celkově/5. MTBO muži)

Krátké info od Simpsons

GoGo Race - MTBO

Ahoj lidi

akce byla moc a moc pěkná a nemám prakticky nic co bych vytkl a moc se těším, že zase za rok pojedeme.

Pavel
(Simpsons 72. MTBO celkově/7. MTBO rodina)


Bylo to skvělý

GoGo Race - MTBO

Ahoj, bylo to skvělý,

moc jsme si to užili! Po vyhlášení jsme museli bohužel hned jet, už tak jsme měli zpoždění... Perfektně jste to připravili, muselo vám to zabrat mraky času. Je vidět, že vás to baví. Těším se na další fotky. Příští rok rádi zase přijedeme!

Michal
(Úvaláci 26. MTBO celkově/9. MTBO mix)


Zaslané trasy

MACHETE ÚTOČÍ
(9. MTBO celkově + 4. Mix)


Ohlasy GoGo Race 2014

Ztracené kobylky

GoGo Race - MTBO

Na GoGo race šestí!

Závod s nejpřátelštějšími pořadateli, tunou skvělého občerstvení a šustícím listím pod koly, to bývá již tradičně Novostrašnický GoGo race pořadatelů Luboše a Davida.

Závod jsme s manželkou objevili v roce 2011, ale přes všechny jeho klady, jsme sem zajeli až zase letos. Po dvouleté mateřské pauze jsme s Káťou letos zase dorazili na tenhle „náš“ závod. Spolu s námi slušnej zástup našich kamarádů a úplně neslušná horda dalších závodníků. Pěkně se jim to za ty roky rozrostlo, jen co je pravda! Více na webu ztracených kobylek.

Markéta Hrnčálová

GoGo Race - běh

Ahoj nadseni poradatele :)

Moc dekujeme za sobotni paradni zazitek v podobe vaseho orientaku.
S kamaradkou jsme bezely spolecne, nabehaly jsme 30.5km, kontroly byly znacene pekne, jen bohuzel posledni kontrola, kterou jsme mely v planu bylo ono osudove cislo 7, se kterym se utkalo vice borcu.

Nas bohuzel hledani sedmicky vzalo cca 15 minutek, coz byl potrebny cas pro vcasny dobeh do cile a zapocteni dvou bodiku, o ktere jsme kvuli pozdnimu dobehu prisly. (casy 4:08-4:09, aneb -2 body... najit sedmicku vcas, aniz bysme s dalsimi hledaci - cyklisty musely tvorit rojnici a nakonec stejne volat 'priteli na telefonu', odnesly jsme si necekane prvni misto :) Ale proste to tak melo byt.

A navic jsme v ramci hledani sedmicky zazily velice blizky kontakt s oveckami a kozami, take primy kontakt s elektrickym ohradnikem (pomerne nabijejici!) a take kontakt nasich bot, ponozek a kotniku s mocalem :)

Diky moc a za rok ahoj!
Marketa Hrncalova (s bezeckou kolegynkou Kackou Kasparovou)

Zaslané trasy

FAST MACHETE
(1. MTBO celkově+Mix

Tomáš Kubeš
(27. MTBO - Muži)

Mirek Pilát (3. muži běh)
"Od 20km je přibližná, protože mi došla baterka v hodinkách" :-)

Kačka a Markéta
(4.+ 5. místo běh ženy)


Ohlasy GoGo Race 2013

Zdeněk Kučera - běh

GoGo Race - orientační běh - Zdeněk

Ahoj kluci,

přemýšlím, napsat, abych se zbytečně neopakoval a přišel s něčím novým. Ale protože už nepatrně a téměř neznatelně stárnu (čím dál častěji používám tento výraz, vím, že je hodně alibistický, ale já za něho schovávám všechna ta zapomnění, pomalu a do nedohledna odcházející fyzickou a duševní kondici a naopak začínající protivné a nesnesitelné stařecké móresy), tak to raději uvedu vše znovu. O (teď jsem si dopřál chvilku přestávky, ve které jsem hledal výstižnou zkratku - třeba) GgR jsem se poprvé dozvěděl až začátkem letošního léta. Nebyla to ani vaše ani má chyba, prostě jsme o sobě nevěděli. Zvědavost byla přirozeně silná, stránky dostupné a "šmírování" povoleno.

O něco později kolem mne prolétl mail, ve kterém vám jeden z mých orienťáckých kamarádů nabízel možnou spolupráci. A to bylo vše. GgR jsem si nenechal pro sebe, hned jsem dával vědět tradičnímu parťákovi Vaškovi, později i dalším přátelům z mého sportovního okolí. Ve hře byla původně i manželka Iva (bajková dvojice), avšak díky její menší indispozici jsme zůstali jen s Vaškem. Každý sám a za sebe, každý jiným směrem. Na vysvětlenou dodám, že několik let se zúčastňujeme různých outdoorových závodů (Rogaining, Horský orientační běh, Brutus, B7, H8), které bývají ve dvojici, a zde byla příležitost, abychom si od sebe "odpočinuli".

Gogo Race a skutečnost?

Ač milovník taktiky a strategie, zde jsem toho moc neukázal. Omluvit či vymluvit (ale neumím to jako politikové) bych se mohl tím, že jsem se chtěl více pokochat krásnými přírodními partiemi a podívat se do míst, kde jsem ještě nebyl … A opravdu, ač Kladeňák, na novostrašeckou Mackovu rozhlednu jsem dorazil poprvé, další cesta k nádraží a následné borovici na palouku byla také jen hračkou. Narostlá euforie však potřebovala dostat facku. Hodně rychle, a ta naštěstí padla vzápětí. Nepochopitelný úlet u Podhůrky mě dovedl k úplně jinému krmelci u jiné cesty, než jsem měl být. Přece se nebudu vracet, a následovaly perné metry bažinou, potokem, vysokým rákosím a probuzením na okraji Rudy. Již v obraze, ale s notně zmačkaným oblečením a sebevědomím uvažuji a pokračuji dál. Konečně je tu vytoužený, „kontrolní“ krmelec a malé rozhodování, kudy a jak dál. Zůstávám v lese, nabírám směr (již správný) a postupuji kolem hájovny, přes lánskou silnici (po žluté), pak okolo obory k osmičce. Stačí rozpoznat stromy (dub->borovice) a je to v kapse.

Stále po zpevněné k Novému Dvoru, pár metrů po posečené louce a znovu se chytám obory a podél ní sbíhám-sestupuji k soutoku potoků, vylézám na zpevněnou a za můstkem hledám 21. Přebíhám ji, vracím se, ale to už se na mě lepí bajkové dvojice a v rozvinuté rojnici ji nalézáme. Mám za sebou skoro půlku, dávám tyčinku a volně klušu na Pánovku, pevnou cestu střídá lesní pěšina, zapomínám více zvedat nohy a vzápětí házím ukázkovou tlamu; bohudík, že jsou ty mochomůrky němé a neumějí se smát ..."Devítkový" posed se skoro nedá minout, kousek se vracím a po cestě mířím na sedmičku. Úplně neplánovaně však zastavuji u plotu a doslova nevěřícně sleduji to, co vidím po mé levé ruce. Tak hluboko bych klesnout nechtěl...

GoGo Race - orientační běh - přes pole

Sbírám břízu, zabíhám do Rynholce a hned napodruhé trefuji tu správnou ulici, která mě vyvádí do polí. Popis je jasný, a když poznávám hloh, mám pro tuto chvíli vyhráno. V kapse/průkazce je desítka, další kontrola bude o číslici vyšší. Kudy? Pod napětím až k lesu. Přebíhám trasu našeho kultovního běžeckého závodu (Krušovický soudek) a po malé dohledávce jsem v jámě. A čas mi zatím vychází, fajn, jedu/běžím dál. Přeskakuji potok, probíhám (již poněkolikáté) naštěstí vyschlým polem, na okraji lesa překonávám dálnici, vylézám na silnici po ní se dostávám až do blízkosti dvanáctky. Sbírám ji, zdravím se s hledajícími bajkery a, aniž bych to dopředu tušil, připravuji se na následující obrovský kiks. Pohled na hodinky a závodní chuť mi zaslepují myšlení. Co kdybych přidal šestku? Mohl bych to stačit! A nesmyslně vybíhám po silnici nahoru směr NS. Mapuji dobře, ale volím krkolomnou variantu. Po cca 600 metrech jdu znovu do terénu, prodírám se křovím, přebíhám pole, bojuji s vysokou travou a rákosím až dorážím na pěšinu, kde už jsem dávno a pohodlně mohl být ... Jsem cca 250 od kontroly a při pohledu na čas vidím, že jsem to zvoral. Pouštím ji a zkouším co nejrychleji běžet do cíle. Potřeboval bych 16 minut, abych se vešel do limitu. Unavené nohy a táhlé stoupání. Dopíjím zbylé pití. Očima prosím fotbalový stadión, aby se přiblížil. Okraj města, hladký asfalt, zkouším zrychlit. Co když se pořadatelský čas liší od mého? Třeba jim jdou hodinky pomaleji.

Jsem mezi domy, hala na dosah a já zatáčím do slepé uličky, zpět a na opačnou stranu domu. Podařilo se a dobíhám. 2 minuty po limitu. Negativní emoce trvají jen do té doby, než je a potažmo sebe pošlu příznačnými slovy do pr.... A pak nastupují už jen samá pozitiva.

Kluci, absolutně jsem nečekal, že dorazím na tak bezvadnou akci. Registrace předem, úžasné startovné, přehledná mapa, výborný výběr kontrol, pokrytí velké oblasti, velká variabilita postupů, výborná organizace, dobré zázemí. Vezmete-li mě vážně, moc rád vám pomůžu aspoň při propagaci mezi běžci. Nemá cenu něco výrazně měnit - samozřejmě, kontroly nemohou být stejné, ale označení kontroly, způsob zaznamenání do startovní průkazky, "volné" pořadí kontrol, stejné kontroly pro bajkery i běžce (zavrhuji původní nápad na rozdělení). Jediné dvě věci, které si dovolím nadhodit - společný start běžců (nikdy jich nebude tolik, co bajkerů), mapy na zem, každý si vezme svou a vyráží). Po nich cca 2 minutová pauza a vyjíždějí postupně bajkeři. Druhá úprava či posílení by se týkalo restaurace - přidat 1-2 na točení piva či přípravu a vydávání párků a klobás.

Dík všem, kteří akci vymysleli a pomáhali s pořádáním.
Těším se na 4. 10. 2014

Zdeněk Kučera, 1956, Maratón klub Kladno

Ztracené kobylky

6. 10. 2013

Jako již pravidelně i letos se Kobylky zúčastnily tohoto závodu s centrem v Novém Strašecí kousek od mého rodiště, viz www.nsgogo.cz/gogorace/. Tentokrát se účast vyšplhala na 80 dvojic a my měli možnost poprvé ukázat naše nové dresy v barvách Kobylek :-)

Ztracené kobylky

Vyrazili jsme s manželkou 2 minuty před jedenáctou a čekaly nás 4 hodiny v poměrně známých lokalitách, což ale ne vždy je výhoda. Začali jsme dobře - Keltská hlava nalezena (kontrola č.6), další ale pokračovala kufrem na kontrole č.5, kde jsme se nechali jako již po několikáté strhnout davem a omylem hledali kontrolu jinde, ztráta 10 minut je v limitu 4 hodin vražedná, kontrolu jsme nakonec našli a pokračovali přes 13ku na posed u Lodenického rybníka. Tady jsme asi zvolili dobře, když jsme vyjeli na Háje a po hranici lesa potom ke kontrole č.14, což bylo pravděpodobně nejrychlejší, následoval Drnek a bezinka v houpáku na poli (kontrola č.15).

Zbytek popisu naleznete u Ztracených kobylek :-)

převzato z www.http://www.ztracenekobylky.cz/

Svítkovi - MTBO

8. 10. 2013

Ahoj kluci,

musím Vám všem poděkovat za krásnou a velmi vydařenou akci. Díky Vám jsme, troufám si říct, všichni zapomněli na každodenní starosti a užili si pěkný den. To jak k tomu přistupujete (nízké startovné, občerstvení, každého oceníte a ještě obdarujete) s tím se v dnešní době už moc nesetkáte (a věřte mi že, už jsem toho objel docela dost), proto ještě jednou dík!!! Už se těšíme na příští rok.

J.Svítek st., Z. Zaspal, L. Koulová, I. Svítková

Petr s Matějem - MTBO

7. 10. 2013

Ahoj Luboši a další pořadatelé,

moc děkujeme za včerejší závod, bylo to fajn, je vidět, že do toho dáváte srdčíko . omlouvám se, že jsme odjeli ještě před vyhlášením, ale máme to domů cca hoďku a v půl šesté už jsme jeli s dcerou do tanečních. Jinak bychom rčitě zůstali.
Jinak se uvidíme určitě za rok. Tedy pokud Vám elán vydrží. (pevně doufám, že ano to netradiční značení kontrol je super. Matěj si ty malůvky užíval.

Mějte se fajn a už se těšíme na příště

Petr a Matěj

Zaslané trasy

Piráti - Saláti (23. Mix)

NaMaTeBa (4. Muži)