Propozice GoGo Race

Popis GoGo Race

GoGo Race je především orientační "závod" dvojic na horských kolech (možné použít krosová či trekkingová). Mohou se jej účastnit všichni, kdo se stále v sedle a alespoň někdy se podívají do turistické mapy. GoGo Race se můžete zúčastit rovněž jako běžec či běžkyně.

Kontroly a jejich hodnocení

V prostoru konání závodu bude umístěno 23 kontrol, které budou mít soutěžící dvojice zakreslené v mapě. Cílem závodu je během 4 hodin nalézt v terénu co nejvíce kontrol. Běžci běhají jednotlivě a rozpis stanovišť bude identický s cyklistickými.
Časový limit pro absolvování GoGo race jsou 4 hodiny od Vašeho startu. Překročení limitu bude penalizováno odebráním bodů za nalezené kontroly. Za každých započatých 5 min bude při vyhodnocení odečten 1 bod.

Mapy a trať

Všechny kontroly se budou nacházet v okolí Třtice. Celková délka závodu záleží pouze na Vašem výkonu, Vašich rozhodnutích ohledně trasy při hledání kotrol a samozřejmě i na Vašich orientačních schopnostech.
Na startu resp. až po odstartování obdržíte cykloturistickou mapu v měřítku cca 1:50 000 se zakreslenými kontrolami a se slovním popisem.

Místo prezentace a startu závodu:

GoGo Race se koná 5. října 2024. Start a cíl bude u statku u Růžičků ve Třtici. Výjezd a příjezd bude upřesněn při prezentaci. První bikeři vyrazí na trať v cca 10.15 hod.
Maximální počet účastníků pro orientační závod na kolech je 45 dvojic.

Doufáme, že nebude potřeba potvrzení o Anticovid očkování, prodělání COvidu (elektronický doklad) nebo alespoň výsledek antigenního testu .

Více informací bude průběžně zveřejňováno na www.nsgogo.cz :-).

Čas prezentace, start a cíl

Čas prezentace: 5. října 2024 | 8.30 – 9.15 hod.
Start: první dvojice cca v 10.15 hod., další v časovém odstupu cca 1 minuty (dle počtu účastníků).
Cíl: V místě startu, časový limit pro absolvování celého závodu je 4 hodiny pro všechny kategorie, cíl bude uzavřen v 16.30 hod.

Startovné

Startovné je: 500 Kč/dvojice MTBO a 250 Kč/orientační běžec.
Platí se při prezentaci před startem. Ze startovného je financováno občerstvení po dojezdu, ceny, pronájem místa, čaj... Snažíme se mít vyrovnaný rozpočet :-).

Doporučené vybavení:

MTBO: Horské nebo trekkingové kolo, občerstvení a pití na cestu, mobilní telefon, mapník, samozřejmě helma a jiné povinné vybavení vyplývající z probozu na silničních komunikacích. Běžci by měli mít kvalitní obuv a raději mobilní telefon s sebou.
Doporučené cyklomapy: 108 - LOUNSKO a 124 - KARLŠTEJNSKO, KŘIVOKLÁTSKO – mapy nejsou nutné, měla by Vám stačit mapa předaná na startu.

Přihlášky

GoGo Race 2024 se uskuteční 5. října 2024. Přihlásit se je možné po kliknutí na odkaz Přihlášky Online registrace budou ukončeny nejpozději 29. září nebo při překročení limitu 100 osob (MTBO + běh).

Každý účastník bere na vědomí a zavazuje se k následujícím bodům:

  • GoGo Race se jede či běží na vlastní nebezpečí a za plného silničního provozu.
  • Každý účastník se zavazuje dodržovat pravidla pohybu na pozemních komunikacích a zprošťuje pořadatele zodpovědnosti za zranění, zcizení a ztráty, které se mohou přihodit v průběhu závodu.
  • Během závodu na kolech (po celou dobu) musí mít každý účastník cyklistickou přilbu na hlavě!
  • Odesláním přihlášky potvrzujete, že jste pro tento závod dostatečně zdravotně způsobilí, jedete dobrovolně na vlastní nebezpečí a nebudete v případě úrazu nebo škody způsobené sobě nebo druhé osobě požadovat na pořadateli žádné odškodnění.
  • Děti mladší 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu rodiče.
  • Závodníci do 18 let se mohou zúčastnit pouze na plnou odpovědnost jejich zákonného zástupce.

Pořadatelé:
David a Luboš :-)